pn__kadr

24 Pola Nadziei #ŻonkilowePodajDalej
15 marca – 30 maja 2021r.

40 lat Pól Nadziei

Rok 2021 jest dla Hospicjum św. Łazarza rokiem bardzo szczególnym, ponieważ jubileuszowym. Na przestrzeni 40 lat tysiące chorych oraz ich rodziny otrzymało pomoc płynącą od Hospicjum i ludzi dobrej woli wspierających hospicyjne dzieło. W Hospicjum najważniejsi są ludzie, bo tutaj ludzie pomagają ludziom.

Dziękujemy z serca za dotychczasową pomoc i prosimy o Państwa obecność w 24 akcji Pola Nadziei, przed którą w tym roku stoi jeszcze trudniejsze niż zwykle wyzwanie. Bardzo chcielibyśmy aby #ŻonkilowePodajDalej – hasło przewodnie tegorocznej akcji wyzwoliło dobrą energię i życzliwość, która przekazywana od człowieka do człowieka połączy tych, którzy nie chcą pozostać obojętni na cierpienie bliźniego.

Z okazji 24 edycji Pól Nadziei, oprócz tradycyjnych kwest, zapraszamy do udziału w wiosennej akcji w mediach społecznościowych pod nazwą #ŻonkilowePodajDalej, której celem jest wyrażenie troski o chorych i pozyskanie funduszy na działalność Hospicjum św. Łazarza. Poprzez narysowanie/sfotografowanie żonkilowego kwiatu i podzielenie się tym obrazem w mediach społecznościowych sprawimy, że chorzy będą mogli doświadczyć namiastkę wiosny. Zapraszając do #ŻonkilowePodajDalej swoich bliskich spowodujemy, że wiele osób włączy się w to dzieło, a jeżeli będzie nas moc, to razem pokonamy wszelkie przeciwności.

Plakat A3 Pola Nadziei 2021

 

#ŻonkilowePodajDalej – do dzieła!

Narysuj/sfotografuj żonkila – pomyśl serdecznie o chorych, którzy wiosnę spędzają w Hospicjum św. Łazarza. Zamieść obrazek w poście na swoim profilu w mediach społecznościowych. Oznacz w treści wpisu profil Hospicjum św. Łazarza w Krakowie oraz hasztag #ŻonkilowePodajDalej i adres do zbiórki www.pomagam.pl/podaj-dalej Wpłać dar pieniężny na dedykowaną akcji zbiórkę www.pomagam.pl/podaj-dalej lub bezpośrednio na konto bankowe nr 92 2490 0005 0000 4530 9034 8688 z dopiskiem #ŻonkilowePodajDalej – ważna jest każda złotówka. Zachęć do udziału w #ŻonkilowePodajDalej przyjaciół, bliskich, rodzinę, współpracowników, niech żonkilowe pola zakwitną w całym Internecie. Jeżeli nie posiadasz Fecebooka, a chcesz włączyć się w #ŻonkilowePodajDalej, swój obrazek/zdjęcie żonkila możesz przynieść lub przesłać tradycyjną pocztą do Hospicjum św. Łazarza przy ul. Fatimskiej 17 w Krakowie z dopiskiem #ŻonkilowePodajDalej – chorym sprawi to ogromną radość.

W obszarze edukacji i współpracy ze szkołami także nie ustępujemy pola covidowi. Został stworzony program współpracy, mamy nadzieję, że jego realizacja przyniesie wymierne korzyści, bo pośród propozycji konkursowych są takie, które mają oderwać dzieci i młodzież od komputera, wyczulić na piękno przyrody a także zwrócić uwagę na problem gasnących więzi międzyludzkich i zobojętnienia.

#ŻonkilowePodajDalej